Witamy w I-Components.com

polski
English polski Nederland Gaeilge 한국의 Slovenská Português ภาษาไทย Slovenija Hrvatska Kongeriket Italia العربية Français עִבְרִית español Dansk Svenska Deutsch Suomi românesc Türk dili Magyarország

Xilinx obejmuje heterogeniczne komputery z pierwszymi ACAP

Xilinx embraces heterogeneous computing with first ACAPs

Wersje AI i Versal Prime zostały wprowadzone na forum programistów w odpowiedzi na potrzebę heterogenicznych obliczeń do przetwarzania obecnie używanych danych.

"Versal to przełomowa technologia" - powiedział Kirk Saban, starszy dyrektor ds. Marketingu produktów i technologii w firmie Xilinx na wstępnym briefingu.

"Dzisiaj nie ma żadnej architektury; to jest era heterogenicznych obliczeń "- oznajmił. "Dzisiejsi programiści potrzebują programowalności, wydajności dla różnorodnych aplikacji - muszą portować i adaptować kod, aby zapewnić najlepszą wydajność aplikacji. W tym [programiści] są agnostykami sprzętowymi ".

W rezultacie, powiedział Saban, platforma jest potrzebna, aby skalować i nadążać za innowacjami.

Seria rdzeni AI została zaprojektowana w celu połączenia wnioskowania z elastycznymi, skalowalnymi silnikami, które można dostosować do obciążeń aplikacji - wyjaśnił Saban. Seria jest zoptymalizowana pod kątem chmury, sieci i autonomicznej technologii i składa się z pięciu urządzeń o silnikach od 128 do 400 AI.

Urządzenia oparte są na dwurdzeniowych procesorach aplikacyjnych Arm Cortex-A72, dwurdzeniowych procesorach Arm-Cort5-R5 czasu rzeczywistego. Oprócz 1,9 miliona systemowych komórek logicznych, istnieją 32-bitowe nowe bloki RAM Acceleratora, które obsługują niestandardowe hierarchie pamięci.

Szyna PCIe Gen4 o ośmiu pasmach i 16 liniach oraz interfejsy hosta CCIX są dostarczane razem z 32G SerDes, maksymalnie czterema zintegrowanymi kontrolerami pamięci DDR4, do czterech multi-rate Ethernet MAC i 650 wysokowydajnych I / O dla MIPI D- PHY, NAND, interfejs pamięci i LVDS.

Sieć na chipie (NoC) ma do 28 portów master / slave i zapewnia przepustowość łącza Multi-Tbps przy małym opóźnieniu.
Seria Versal Prime to opcja o średnim zasięgu w zakresie przyspieszania liniowego w ramach portfolio i celów, na przykład w procesie formowania wiązki radarowej. Opiera się na tych samych rdzeniach ramion co rdzeń AI i składa się z dziewięciu urządzeń.

Ma ponad 4000 silników DSP, dla wysokiej precyzji zmiennoprzecinkowej z niskim opóźnieniem i ponad dwóch milionów systemów logicznych, 200-Mbit UltraRAM, ponad 90-Mbitowej RAM-u i 30-Mbitowej rozproszonej pamięci RAM. Seria zawiera również cztery i osiem pasmowych interfejsów PCIe Gen4 i CCIX, SerDes i 58G PAM4 SerDes, do sześciu zintegrowanych kontrolerów pamięci DDR4, do czterech multi-rate Ethernet MAC, I / O dla MIPI D-PHY, NAND oraz interfejsy pamięci klasy pamięci, LVDS i HD I / O dla interfejsu 3.3V.

Docelowymi aplikacjami są sprzęt do testowania łączności, sieć centrum danych i akceleracja pamięci masowej, Ethernet Nx100G i optyczna sieć transportowa (OTN), przełączniki transmisji, obrazowanie medyczne i kontrola awioniczna.

Seria Versal oparta jest na 7-milimetrowym procesie technologicznym FinFET firmy TSMC. AI Core i Premium są z klientami za pośrednictwem programu wczesnego dostępu Xilinx i będą ogólnie dostępne w drugiej połowie 2019 roku.

W swoim przemówieniu Xilinx CEO, Victor Peng, opisał Versal jako "spersonalizowany krzem nie robiąc spersonalizowanego krzemu - jest skalowalny i rozszerzalny".

Rdzeń AI przeznaczony jest do przepustowości interferencji AI, podczas gdy Prime to najszersza aplikacja klasy średniej, obie dostępne w 2019 roku. W 2020 roku firma wprowadzi Premium, z Seriami 112G i rdzeniem 600G oraz AI Edge, najniższą mocą Rodzina AI. Później w 2020 r. Wprowadzona zostanie AI RF. To ma zintegrowany RF dla aplikacji bezprzewodowych 5G. W 2011 roku zostanie wprowadzona opcja HBM do integracji pamięci.

tutaj jest środowisko programistyczne umożliwiające Versal. Jego stos oprogramowania zawiera sterowniki, oprogramowanie pośrednie, biblioteki i obsługę ram oprogramowania. Narzędzia programistyczne zostaną ogłoszone w przyszłym roku.